دانلود رایگان نمونه سوالات دی ماه، خرداد، سوالات کارشناسی ارشد، پرسش مهر 12 - چند گام برای یادگیری صحیح زبان انگلیسی
پرسش مهر 12، کارشناسی ارشد،دانلود سوال پیش دانشگاهی،دوره دبیرستان ، دوره راهنمایی ، دوره ابتدایی و ...
دانلود رایگان نمونه سوالات دی ماه، خرداد، سوالات کارشناسی ارشد، پرسش مهر 12
چند راهكار بسیار ساده ولی با اهمیّت به زبان‌آموزان و علاقه‌مندان انگلیسی معرفی می‌كنیم. تردید نكنید اگر آنها را به دقّت به كار گیرید، میزان پیشرفت و یادگیری شما چندین برابر خواهد شد و با صرف وقت و انرژی كمتر، مطالب بیشتری را یاد خواهید گرفت. ضمن آنكه این‌بار یادگیری برایتان لذّت‌بخش‌تر خواهد شد و بدون هیجان و دلواپسی در موقعیت‌های گوناگون به خوبی از دانش زبانی خود استفاده خواهید كرد.
چند گام برای یادگیری صحیح زبان انگلیسی

چند راهكار بسیار ساده ولی با اهمیّت به زبان‌آموزان و علاقه‌مندان انگلیسی معرفی می‌كنیم. تردید نكنید اگر آنها را به دقّت به كار گیرید، میزان پیشرفت و یادگیری شما چندین برابر خواهد شد و با صرف وقت و انرژی كمتر، مطالب بیشتری را یاد خواهید گرفت. ضمن آنكه این‌بار یادگیری برایتان لذّت‌بخش‌تر خواهد شد و بدون هیجان و دلواپسی در موقعیت‌های گوناگون به خوبی از دانش زبانی خود استفاده خواهید كرد.

چگونه باید به مطالعه درست زبان انگلیسی پرداخت كه دارای حداكثر بهره‌وری باشد و از به هدر رفتن بیهوده وقت و انرژی جلوگیری كرد؟

مجتبی مهر بخش سوپر وایزر دپارتمان زبان‌های خارجی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی در گفت و گو با ایسنا گفت: چند راهكار بسیار ساده ولی با اهمیّت به زبان‌آموزان و علاقه‌مندان انگلیسی معرفی می‌كنیم. تردید نكنید اگر آنها را به دقّت به كار گیرید، میزان پیشرفت و یادگیری شما چندین برابر خواهد شد و با صرف وقت و انرژی كمتر، مطالب بیشتری را یاد خواهید گرفت. ضمن آنكه این‌بار یادگیری برایتان لذّت‌بخش‌تر خواهد شد و بدون هیجان و دلواپسی در موقعیت‌های گوناگون به خوبی از دانش زبانی خود استفاده خواهید كرد.

هدف خود را مشخص كنید
چرا می‌خواهید زبان بیاموزید؟ چه چیزی می‌خواهید یاد بگیرید؟ مكالمه‌های روزمرّه؟ تست‌های كنكور؟ كلمه‌ها و اصطلاحاتی كه در كامپیوترو اینترنت به كار می‌رود؟ فهمیدن اخبار و فیلم‌ها؟ خواندن متن‌های درك‌مطلب؟ در چه سطحی می‌خواهید یاد بگیرید؟ پایه، متوسط، پیشرفته، تافل و...؟

از پایه شروع كنید؛
مهربخش گفت: اگر زبان انگلیسی‌تان خیلی ضعیف است، از كتابهای پایه و ساده شروع كنید. خجالت نكشید كه از سطح بسیار پایین شروع می‌كنید. مهم این است كه درست و اصولی شروع كنید ولی تا سطوح بالا و عالی ادامه دهید.

همراه پیدا كنید؛
وی افزود: انتخاب یك دوستِ علاقه‌مند به زبان انگلیسی، یادگیری را برای شما آسان‌تر و جالب‌تر می‌كند و می‌توانید آموخته‌های خود را با یكدیگر در میان بگذارید و با هم تبادل‌نظر كنید.

از این شاخه به آن شاخه نپرید؛
سوپر وایزر دپارتمان زبان‌های خارجی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی گفت: كتابها، مطالب، نوارها و سی‌دی‌های مورد علاقه خود را به دقت انتخاب كنید. هرچه بیشتر به موضوعاتی كه مطالعه می‌كنید علاقه‌مند باشید، یادگیری برایتان جذاب‌تر می‌شود. سعی كنید كتاب‌ها و متن‌هایی كه برای مطالعه انتخاب می‌كنید ارتباط زیادی با انگلیسی واقعی (real English) داشته باشد. دائماً كتاب‌ها و كلاس‌های خود را عوض نكنید.

انگلیسی را از طریق گوش بیاموزید؛
اولین مرحله یادگیری زبان گوش‌دادن (Listening) است. تا می‌توانید به نوارها و سی‌دی‌های صوتی و تصویری گوش كنید. گوش دادن به رادیو، تلویزیون و نیز تماشای فیلم و كارتون‌های انگلیسی بسیار مهم است.

هرگز یادگیری انگلیسی را با كتاب‌هایی كه بدون نوار كاست و یا سی‌دی است شروع نكنید. اینگونه كتاب‌ها ارزش یادگیری ندارند. زبان انگلیسی دارای لهجه‌های گوناگون است كه فقط از طریق گوش‌دادن زیاد پی به آنها خواهید برد.

حفظ كردن واژگان را متوقف كنید؛
وی تصریح کرد: خواندن و حفظ كردن واژگان و كلمه‌های یك زبان به تنهایی ارزش ندارد. واژگان زمانی ارزش و معنی پیدا می‌كنند كه در قالب عبارت و جمله باشند. همیشه سعی كنید یك كلمه و اصطلاح جدید را در قالب عبارت و یا جمله‌ای آسان یاد بگیرید.

پرسیدن عیب نیست؛
سوپر وایزر دپارتمان زبان‌های خارجی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی گفت: هرجا به مطلبی برخورد كردید كه آن را نمی‌دانید از معلم خود یا دیگران بپرسید. نگذارید سؤالات بی‌جواب شما روز به روز بیشتر و بیشتر شوند و به انبوهی از مجهولات تبدیل شوند. همیشه گفته‌اند سؤال كردن عیب نیست، ندانستن عیب است.

یادداشت‌برداری كنید؛
از سخنان مهم و نیز نوشته‌های تخته كلاس و یا متون درسی‌تان یادداشت‌برداری كنید. یادداشت‌های منظم و مرتب شده برای مرورهای بعدی به كارتان می‌آید.

هر روز یاد بگیرید؛
مهر بخش افزود: حتماً شنیده‌اید كه می‌گویند انگلیسی فرّار است. یعنی از مغز فرار می‌كند. این به آن دلیل است كه ما از انگلیسی فرار می‌كنیم. اگر یادگیری و مطالعه برای ما یك عادت شود از آن لذت می‌بریم. مطالعه‌ روزانه حدود 15 الی 20 دقیقه به مراتب بهتر از هفته‌ای یك روز و آن هم 2 تا 3 ساعت است. از یادگیری به صورت منظم و پیوسته ماندگار‌تر است.

دهانتان را باز كنید؛
وی ادامه داد: به خود جرأت صحبت كردن بدهید. با دیگران ارتباط برقرار كنید. هر آنچه را یاد می‌گیرید، صحبت كنید. از اشتباه كردن نترسید. خود انگلیسی زبانها نیز اشتباه می‌كنند.

از اینترنت استفاده كنید؛
سوپر وایزر دپارتمان زبان‌های خارجی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی گفت: بعضی از شبكه‌ها و پایگاههای اینترنتی حاوی مطالب سودمندی برای زبان‌آموزان هستند.

صبور باشید؛
وی اظهار کرد: یادگیری زبان فرایندی تدریجی است. تصور نكنید كه یاد گرفتن زبان با یك یا دو ماه كلاس رفتن حاصل می‌شود. زود مأیوس نشوید. به قول ضرب‌المثل معروف: "كارها نیكو شود اما به صبر". ضمناً فریب بعضی از آگهی‌های تجاری را كه مدعی آموزش مكالمه زبان در 10 یا 15 جلسه و یا در خواب هستند را نخورید.

آموخته‌هایتان را مرور كنید؛
وی اذعان کرد: هر از چند گاهی مطالب گذشته را مرور كنید و آموخته‌های خود را با دانسته‌های قبلی پیوند بزنید.

سوپر وایزر دپارتمان زبان‌های خارجی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی یادآور شد: در پایان ذكر این نكته ضروری است كه مراحل درست یادگرفتن زبان انگلیسی به ترتیب شامل؛  گوش دادن(Listening) ، صحبت كردن (Speaking) ، خواندن (Reading)  و نوشتن (Writing)است.

نوع مطلب : آموزش زبان انگلیسی دبیرستان، 
برچسب ها : یادگیری صحیح زبان انگلیسی، یادگیری زبان انگلیسی، زبان انگلیسی، حفظ كردن واژگان، گوش دادن(Listening)، صحبت كردن (Speaking)، خواندن (Reading) و نوشتن (Writing)،
لینک های مرتبط :

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


پرسش مهر 12،دانلود سوالات کارشناسی ارشد، دانلود سوال پیش دانشگاهی،دوره دبیرستان ، دوره راهنمایی ، دوره ابتدایی سوالات کنکور سراسری، دانشگاه آزاد، پیام نور،سازمان سنجش، دانلود کتاب و مقاله، منابع کارشناسی ارشد

مدیر وبلاگ : علی
مطالب اخیر
پیوندهای روزانه
پیوندها
نویسندگان
نظرسنجی
شما از کدام یک از مطالب این وبلاگ بیشتر استفاده می کنید؟
برچسبها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جستجوگر گوگل
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic